aktualności - Dzień Niepodległości

Aby uczcić 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 09.11.2016 r. grupa przedszkolaków z uczniami Zespołu Szkół w Kietrzu dnia przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały!” dla przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz rodziców i gości zaproszonych. Na początku poczet sztandarowy wniósł flagę Polski, a potem przedszkolaki zatańczyły poloneza. Wszystkich gości przywitali Emilka i Krzysztof, a następnie odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy.

Inscenizacja, w której to trzy państwa – zaborcy (Dominik, Staś i Michał) wprowadzają Polskę (Kamilę) pętają ją łańcuchami, pozbawiają korony z godłem państwowym i barwami narodowymi miały w sposób jasny dla dzieci pokazać co działo się z naszym krajem przed wybuchem I wojny światowej.

Podczas występów dzieci i uczniowie recytowali wiersze i śpiewali wspólnie z widownią pieśni patriotyczne („Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż” i „Jesteśmy Polką i Polakiem”). Każdy przedszkolak/uczeń po skończonej recytacji zrywał róże z „ogródka” i składał na grobie Nieznanego Polskiego Żołnierza.

Na koniec dzieci zatańczyły „Krakowiaka”, do którego dołączyli uczniowie Zespołu Szkół w Kietrzu.

Galeria zdjęć


zobacz również: