aktualności - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2016r w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka z Myszką Minnie i  Miki. Panie Danusia Mormul i Mirka Gaj – organizatorki uroczystości przywitały przybyłych na uroczystość gości oraz złożyły życzenia wszystkim przedszkolakom.

Do życzeń przyłączyli się wszyscy goście życząc dzieciom wiele radości i udanej zabawy. Wszyscy ubrali „myszkowe uszka” i zabawa się rozpoczęła.  Następnie przedszkolaki wysłuchały bajki „ Pani Doktor Daisy” T. Feldman czytanej przez Myszki Minnie i Miki ( uczennice LO w Kietrzu).Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w czytaniu wskazując odpowiedzi na „Cośku”. W wesoły nastrój wprawiły wszystkich wspólne tańce: „Idziemy- stop”, „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz „Kaczuszki”. Niespodzianką dla dzieci było przedstawienie „Rzepka” J. Tuwima   w wykonaniu uczniów klasy III LO ZS w Kietrzu oraz Pań Mirki i Danusi jako narratorów i przedstawiciela przedszkolaków Adrianny Śmigowskiej jako tytułowej „Rzepki”. Nad całością przedstawienia czuwała Pani Dorota Przysiężna – Bator nauczycielka j. polskiego naszego LO. Kolejną niespodzianką dla dzieci  był pokaz tresury psów policyjnych (przygotowany przez Policjantów z Komisariatu w Głubczycach)  oraz imponujących rozmiarów tort i muffinki z wizerunkiem myszek podarowane przedszkolakom od  Firmy Państwa Dąbkowskich. Za udział we wspólnych zabawach przedszkolaki otrzymały medale – Przedszkolak na medal. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć


zobacz również: