aktualności - Mikołaj

„Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany, jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózeg w ręce, 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze), a niegrzecznym, na ostrzeżenie, rózgę”.

 Prezenty, prezenty, prezenty. Dnia 06.12.2016 r. w przedszkolu mieliśmy gościa – Mikołaja. Wszystkie grupy przywitały go bardzo serdecznie i przedstawiły krótki program artystyczny, czyli wiersze i piosenki. Wspólnie pobawiliśmy się i potańczyliśmy z Mikołajem. Wszyscy byli bardzo dzielni, choć niektórzy troszkę się bali. Jednak najprzyjemniejszy był moment, gdy Mikołaj obdarowywał dzieci prezentami. Prezenty otrzymały wszystkie dzieci.

MIKOŁAJU ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

Galeria zdjęć


zobacz również: