aktualności - Pierwszy Dzień Wiosny

We wtorek 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęliśmy od odśpiewania piosenki wiosennej, następnie wysłuchania wiersza „Gramy w zielone” i rozwiązywania zagadek wiosennych „Co się ukryło w trawie”.Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dziewczynki ubrane w kolorowe wianuszki kwiatowe na głowach,a chłopcy uzbrojeni w gaiki - maiki   radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie. Na czele pochodu była Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Po drodze wstąpiliśmy z piosenką, prezentem i życzeniami wiosennymi do Gminnego Ośrodka Zdrowia, Urzędu Miasta, Banku PKO i Apteki. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

Galeria zdjęć


zobacz również: