aktualności - Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

25 kwietnia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbyła się kolejna już edycja konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków z Gminy Kietrz. Celem konkursu było nawiązanie współpracy między placówkami oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.

Zgromadzona publiczność miała możliwość zapoznania się z utworami literackimi polskich poetów i wysłuchania wierszy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. O wynikach konkursu decydowało jury, które oceniało: poprawność wymowy dziecka oraz ogólne wrażenie artystyczne. Występy wszystkich małych artystów bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, która każdy występ nagradzała gromkimi brawami.

Największe wrażenie na jury zrobiły:

1 miejsce – Zuzanna Lewicka                 Pilszcz

2 miejsce – Amelia Hipnarowicz             Nasiedle

3 miejsce – Julia Sobola                          Kietrz

Poza głównymi nagrodami wyróżnieni zostali:

Emilia Górnik

Iga Kądzioła

Wojciech Kosa

Jakub Łaba

Maja Pietryszyn

Martyna Zalewska

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w następnej edycji.

Galeria zdjęć


zobacz również: