aktualności - Świeto Flagi i Konstytucji 3 Maja w grupie 0 "a"

Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a 3 maja obchodzimy pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Grupa 0a także postanowiła uczcić nasze barwy ojczyste.

Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy dnia 28 kwietnia skromne obchody tych świąt w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Chętnie wykonywali prace plastyczno-techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Recytowali wiersze patriotyczne oraz odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

zobacz również: