aktualności - Dzień Strażaka

Dnia 04.05.17r. miało miejsce spotkanie ze strażakami przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kietrzu. Dzieci z grup zerowych miały możliwość obejrzeć dwa wozy strażackie. Jeden służy do gaszenia pożaru, a drugi do ratowania ludzi. Panowie strażacy pokazali, jak wyposażone są wozy strażackie. Widzieliśmy węże gaśnicze, nożyce hydrauliczne używane podczas ratowania ludzi oraz wyposażenie specjalnej torby do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Oczywiście dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego i założyć prawdziwy hełm strażacki Celem zorganizowania tej wycieczki było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu. Panowie strażacy opowiadając nam o swojej pracy, uświadomili nam jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa.

Wszystkim Strażakom serdecznie dziękujemy za spotkanie, za Waszą trudną, bezinteresowną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracę oraz za gotowość do niesienia pomocy innym ludziom a także pełne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Z okazji Waszego święta życzymy wytrwałości w dalszej niełatwej służbie.

Wszyscy znamy numer telefonu do Straży Pożarnej - 998.

zobacz również: