aktualności - Olimpiada Przedszkolaków

03.06.2017 r. o godz. 15.00 dwie reprezentacje naszego przedszkola w spotkały się na boisku „Orlik” w Kietrzu na VIII Olimpiadzie Przedszkolaków Gminy Kietrz, którą zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym Stowarzyszenia Aktywna Społeczność Dzierżysławia.

Gdy byliśmy już w strojach sportowych, wszystkich zawodników, przedszkolaków ze Ściborzyc Wielkich, Rozumic, Nasiedla, Pilszcza, Nowej Cerekwi, Dzierżysławia i Kietrza (zerówka i przedszkole) przywitali Pani dyrektor szkoły w Dzierżysławiu oraz burmistrz Kietrza. W zawodach udział wzięły również dzieci ze Stowarzyszenia „Jesteśmy Wyjątkowi”.

 O godz. 15.15 rozpoczęły się zawody. Braliśmy udział w następujących konkurencjach:

  • Toczenie dużej piłki,
  • Skoki w workach,
  • Skoki przez drabinkę,
  • Pokonywanie mini toru przeszkód,
  • Podpisywanie bluzki pierwszą literą imienia,
  • Wieszanie prania,
  • Noszenie lotki na paletce,
  • Taczki.

Wszystkich drużyn było 9, więc wygrać wcale nie było tak łatwo. Ale nie to było najważniejsze lecz dobra zabawa.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówki) zajęły II miejsce – GRATULUJEMY!!! Natomiast przedszkolaki VIII. Wszyscy w nagrodę dostali: puchar, medale, dyplom oraz dużą piłkę, układanki, matę z otworami, worki do skakania, taczkę z kolorowymi piłeczkami, paletki i drabinkę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim kibicom (rodzicom i bliskim), którzy gorąco dopingowali naszym drużynom.

Galeria zdjęć


zobacz również: