aktualności - Zakończenie projektu edukacyjnego "Pocztówka z Przedszkola"

I kończy się już Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Pocztówka z Przedszkola”. Przedszkolaki z 0a nawiązały kontakt poprzez korespondencję pocztową z dziećmi z innych placówek oświatowych;

promowały własny region i przedszkole; poznały inne miejscowości oraz kulturę i tradycje ich mieszkańców; a przede wszystkim rozwijały zdolności pisania listów drogą tradycyjną: wszystkie listy zostały przez dzieci samodzielnie podpisane ich imieniem ( na początku roku szkolnego tylko troje dzieci zrobiło to samodzielnie, natomiast pod koniec roku podpisać sie potrafili już wszyscy), a następnie jak to z listami bywa przedszkolaki wkładały je razem z pocztówkami z Kietrza do koperty, naklejały znaczki, wychowawca adresował i następnie szły na pocztę, aby je wysłać, a potem z niecierpliwością czekały na odpowiedź. Wysłaliśmy końcowe zdjęcie naszej pocztówkowej mapy i otrzymaliśmy certyfikat udziału.

Galeria zdjęć


zobacz również: