aktualności - Międzynarodowe Projekty Edukacyjne

UWAGA RODZICE DZIECI Z 0a i 0b

Bierzemy udział w dwóch Międzynarodowych Projektach Edukacyjnych.

Pierwszy to „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Każda grupa wybiera sobie swojego Misia i nadaje mu imię. Następnie wszystkie czynności, które będziemy wykonywać, będziemy robić z naszym głównym bohaterem Misiem.

Projekt podzielony jest na moduły:

- Mały Miś uczy samodzielności

- 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku

- Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

- Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu

- Kuferek Kreatywności Małego Misia

- Misiowe aktywności sportowe

Podczas realizacji zadań projektu będziemy m. in. uczyć się wierszy, piosenek, tworzyć Kodeks Przedszkolaka, Księgę aktywności, prace plastyczne, albumy ze zdjęciami, przepisy na zmisiowane kanapki, przygotowywać akademię z okazji 100tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości itp.

Ale najważniejszy moduł to: Mały Miś – czytające Przedszkolaki -grupowa maskotka – Miś, odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostanie nadane imię, a projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu/ grupie przedszkolnej, do którego zaprosimy osoby związane z przedszkolem.

  1. Czytamy w przedszkolu:

- Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola będą Misiowi i dzieciom czytać bajki, a następnie wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

  1. Czytamy w domu:

- Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu)

- Kolejność wędrówki misia określa nauczyciel (losowa lub według dziennika).

Drugi projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” w całości poświęcony jest Setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i będzie do tego nawiązywał. Nauka piosenek, wierszy patriotycznych, śpiewanie hymnu państwowego, konkursy plastyczne, zabawy sportowe, wysyłanie pocztówek ze swoim miastem, tworzenie albumów swojego miasta itp.

Oczywiście na udział w projekcie potrzebujemy zgód rodziców dlatego już w przyszłym tygodniu przygotowane zgody wychowawcy grup będą rozdawać rodzicom.

zobacz również: