aktualności - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września - obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Mały Polak – super przedszkolak”. Nasze przedszkolaki przyszły ubrane na biało – czerwono. Cała uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez przedszkolaki "Hymnu przedszkolaka". Następnie zabawiliśmy się w „echo” powtarzając za panią Mirką hasło przewodnie naszego święta. Rozwiązaliśmy zagadki o symbolach narodowych przedstawione przez panią Danusię. Dla dzieci tego dnia zostały przygotowane niespodzianki : teatrzyk pt. „Z innej bajki”, ogromny tort z flagą Polski oraz białe i czerwone balony. Potem przyszedł czas na wesołe zabawy przy muzyce. Warto dodać, że po raz pierwszy ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami spotkały się nasze maluszki. Było to dla nich na pewno duże przeżycie znaleźć się wśród tylu starszych przedszkolaków.

Galeria zdjęć


zobacz również: