aktualności - Dzień Niepodległości

Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 09.11.2018 r. grupa przedszkolaków z 0a przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały!” o godz. 10.30 dla przedszkolaków, pracowników przedszkola i gości zaproszonych oraz o godz. 16.00 dla rodziców.

Na początku poczet sztandarowy wniósł flagę Polski, a potem Julia złożyła hołd naszej narodowej fladze. Wszystkich gości przywitały Marcelinka i Madzia, a następnie odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy.

Inscenizacja, w której to trzy państwa – zaborcy (Mateusz, Dawid i Jurek) wprowadzają Polskę (Madzię) pętają ją łańcuchami, pozbawiają korony z godłem państwowym i barwami narodowymi miały w sposób jasny dla dzieci pokazać co działo się z naszym krajem przed wybuchem I wojny światowej.

Podczas występów dzieci recytowały wiersze i śpiewali wspólnie z widownią pieśni patriotyczne („Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” i „Co to za dzień”) oraz zatańczyły Krakowiaka.

O godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską akcję „Bijemy rekord dla Niepodległej” i z dziećmi oraz uczniami z całej Polski odśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Galeria zdjęć


zobacz również: