aktualności - ,,Mały Ratownik"

15 maja  2019r. w ramach akcji ,,Mały Ratownik” nasze przedszkole odwiedzili policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Głównym celem spotkania było zapoznanie i pogłębienie wiadomości z zakresu pierwszej pomocy wśród dzieci. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Wszystkie przedszkolaki  próbowały swoich sił w  udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie. Dzieci zapoznały się także z defibrylatorem AED, który jest prosty w obsłudze, z polskimi komendami głosowymi. Jego podstawową funkcją jest zapewnienie pomocy w przypadku wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Spotkania z grupami zawodowymi miały charakter praktyczny. Dzieci poszerzyły także swoją wiedzę na temat niezwykle ważnej pracy jaką wykonują policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. To spotkanie to dla nas cenna lekcja życia. Dziękujemy.

Galeria zdjęć


zobacz również: