aktualności - Mały Miś w świecie wielkiej literatury w przedszkolu

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - Jagódki rozpoczęły przygodę z Małym Misiem „Jagódką” W tym roku Międzynarodowy Projekt Edukacyjny rozpoczęliśmy modułem „Misiowy wolontariat”, który potrwa do maja 2020 r. Dzieci wzięły już udział w trzech akcjach charytatywnych „Nakrętki dla Maćka”, „Zbiórka zabawek i książek” oraz aktualna akcja „Góra grosza”, a to jeszcze nie koniec… Projekt składa się z 8 modułów, które przedszkolaki realizują z Małym Misiem Jagódką poprzez literaturę, poznając nowe piękne opowiadania, bajki, baśnie, wiersze.

Mały Miś czytające przedszkolaki – to moduł, gdzie dzieci zabierają Misia Jagódkę z jego dzienniczkiem do swojego domu, a tu rodzice czytają Misiowi i dziecku książeczkę, następnie dziecko w dzienniczku misia wykonuje obrazek. Przez cały rok szkolny 2019/2020 Miś Jagódka będzie gościła u wszystkich przedszkolaków z grupy Jagódki.

Play with little teddy bear  - moduł podczas którego razem z P. Honoratą Miś i dzieci uczą się j. angielskiego, przygotowują również słowniczek obrazkowy polsko – angielski.

Dzień Pluszowego Misia – realizowaliśmy przez cały miesiąc listopad. Poznawaliśmy książeczki, w których bohaterami były misie, uczyliśmy się piosenek o misiach, rozwiązywaliśmy zagadki, poznaliśmy historię pluszowego misia, byliśmy na wycieczce w bibliotece szkolnej, stworzyliśmy „Misiowy regulamin małego czytelnika”, a uroczystością finałową tego modułu był Światowy Dzień Pluszowego Misia, gdzie urodziny misia świętowaliśmy wspólnie ze starszymi uczniami Zespołu Szkół w Kietrzu,

Mały Miś i Prawa Dziecka – podczas zajęć przedszkolaki poznały swoje prawa, wspólnie  ustalały normy i zasady grupowe, szczególnie zasad obowiązujących strefy osobistej, słuchały i bawiły się do piosenki „Moje prawa”.

W styczniu 2020 rozpoczniemy kolejny już moduł „Bezpieczni z Małym Misiem”, podczas trwania którego będziemy zapraszać gości: policjantów, strażaków, pracowników medycznych.

Galeria zdjęć


zobacz również: