Jagódki

Nazywamy się SŁONECZKA. Mamy 2,5 i 3 latka.

W  naszej grupie jest 22 dzieci, 12 dziewczynek i 10 chłopców.

Naszą wychowawczynią jest p. Aneta Bednarz, a salą opiekuje się p. Renata Szydło.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza.

Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników z którymi spotykamy się codziennie.

Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie,ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych.

Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy.

Uczymy się tańczyć, grać na instrumentach, śpiewać, malować i wiele innych...

Lubimy zabawy i spacery na swieżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy

na leżaczkach słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Wiemy, że dla naszych rodziców i opiekunów najważniejsze jest bezpieczeństwo,

dlatego cały personel przedszkola dba o to przede wszystkim.

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

11.10.2019 r.

Dnia  11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne medale „super dziewczynek” i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019 r.

Dnia 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2019 r.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dnia 20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Dzień Przedszkolaka przebiegł w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci odwiedził czarodziej MARIO, który dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń. A zaprzyjaźniona cukiernia METRO, osłodziła przedszkolakom ten dzień ofiarując im pyszny tort. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec dnia wszystkie dzieci dostały medale  super przedszkolaka.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2019/2020

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Słoneczka to grupa 2,5 i 3 latków, która w naszym przedszkolu stawia dopiero pierwsze kroki. Dzieci z najmłodszej grupy przezwyciężają pierwsze rozłąki z rodzicami. Trochę żal rozstawać się z mamą, jednak koledzy i całe mnóstwo zabawek pomagają wejść do sali. Nauczycielki bardzo starają się pomóc dzieciom zaadaptować w nowym środowisku. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci, z dnia na dzień będą stawały się prawdziwymi, roześmianymi przedszkolakami.
Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.