JAGÓDKI

Rok szkolny 2019/2020

Jesteśmy "Jagódki"

W naszej grupie jest 14 chłopców i 11 dziewczynek.

Jesteśmy już troszeczkę starsi i odważniejsi.

Bardzo lubimy się bawić i chodzić na plac zabaw.

Naszą wychowawczynią jest P. Mirosława Gaj, a salą opiekuje się P. Małgorzata Babiniec

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

19.12.2019 r.

Na zaproszenie grupy 0b wybraliśmy się dzisiaj na przedstawienie świąteczne w wykonaniu najstarszej grupy w naszym przedszkolu. Wysłuchaliśmy wierszy, piosenek o tematyce świątecznej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", a na koniec mieliśmy możliwość pooglądania pięknego tańca w wykonaniu dziewczynek z 0b.  Miło było się spotkać z kolegami i koleżankami i życzyć wszystkim Wesołych Świąt!!!

  

 

 

 

 

MIKOŁAJ

06.12.2019r.

        Dzisiaj już od samego rana w przedszkolu panował miły, radosny nastrój – czekaliśmy na gościa – Mikołaja. Po przywitaniu przedstawiliśmy program artystyczny – wiersze i piosenki, następnie miło porozmawialiśmy z Mikołajem, potańczyliśmy i pobawiliśmy się, a potem………….. potem były już prezenty! Każdy dostał piękną paczkę. NIKT SIĘ NIE BAŁ I NIE PAŁAKAŁ. Zanim pożegnaliśmy naszego gościa – w imieniu wszystkich dzieci złożyliśmy Mikołajowi życzenia imieninowe. No i nastał czas pożegnania, jak Mikołaj odchodził to zapraszaliśmy go, żeby znowu odwiedził nas w przyszłym roku.

  

 

 

 

 

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

wrzesień - listopad 2019

Jagódki rozpoczęły przygodę z Małym Misiem „Jagódką” W tym roku Międzynarodowy Projekt Edukacyjny rozpoczęliśmy modułem „Misiowy wolontariat”, który potrwa do maja 2020 r. Dzieci wzięły już udział w trzech akcjach charytatywnych „Nakrętki dla Maćka”, „Zbiórka zabawek i książek” oraz aktualna akcja „Góra grosza”, a to jeszcze nie koniec… Projekt składa się z 8 modułów, które przedszkolaki realizują z Małym Misiem Jagódką poprzez literaturę, poznając nowe piękne opowiadania, bajki, baśnie, wiersze.

Mały Miś czytające przedszkolaki – to moduł, gdzie dzieci zabierają Misia Jagódkę z jego dzienniczkiem do swojego domu, a tu rodzice czytają Misiowi i dziecku książeczkę, następnie dziecko w dzienniczku misia wykonuje obrazek. Przez cały rok szkolny 2019/2020 Miś Jagódka będzie gościła u wszystkich przedszkolaków z grupy Jagódki.

Play with little teddy bear  - moduł podczas którego razem z P. Honoratą Miś i dzieci uczą się j. angielskiego, przygotowują również słowniczek obrazkowy polsko – angielski.

Dzień Pluszowego Misia – realizowaliśmy przez cały miesiąc listopad. Poznawaliśmy książeczki, w których bohaterami były misie, uczyliśmy się piosenek o misiach, rozwiązywaliśmy zagadki, poznaliśmy historię pluszowego misia, byliśmy na wycieczce w bibliotece szkolnej, stworzyliśmy „Misiowy regulamin małego czytelnika”, a uroczystością finałową tego modułu był Światowy Dzień Pluszowego Misia, gdzie urodziny misia świętowaliśmy wspólnie ze starszymi uczniami Zespołu Szkół w Kietrzu,

Mały Miś i Prawa Dziecka – podczas zajęć przedszkolaki poznały swoje prawa, wspólnie  ustalały normy i zasady grupowe, szczególnie zasad obowiązujących strefy osobistej, słuchały i bawiły się do piosenki „Moje prawa”.

W styczniu 2020 rozpoczniemy kolejny już moduł „Bezpieczni z Małym Misiem”, podczas trwania którego będziemy zapraszać gości: policjantów, strażaków, pracowników medycznych.

  

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2019 r.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. I aby to uczcić dzieci z naszego przedszkola 25.11.2019r. przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, by wspólnie z nimi w tym dniu się pobawić. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia i przedstawienie różnych sylwetek misiów. Starsi uczniowie Zespołu Szkół w Kietrzu przygotowali inscenizację „Urodziny Misia” do której dołączyły się wszystkie grupy przedszkolne, prezentując piosenki i wiersze o misiach.

  

 

 

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

12.11.2019 r.

Dn. 12.11.2019 r. w grupie JAGÓDKI odbyła się bardzo ważna uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Każdy przedszkolak dzięki mocy "czarodziejskiego ołówka" stał się prawdziwym, dzielnym przedszkolakiem naszego przedszkola. Mali artyści z grupy musieli wykazać się umiejętnościami: wokalnymi, recytatorskimi, tanecznymi, gry na instrumentach oraz „ogólną wiedzą”. Wesołe piosenki, wiersze, oraz tańce nagradzane były gromkimi brawami. Nikt nie miał wątpliwości, że najmłodsze przedszkolaki są naprawdę dzielne i dużo się już nauczyły. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomiki pasowania na przedszkolaka oraz kuferki obfitości, a rodziców zaprosiliśmy na słodki poczęstunek.

 Rodzicom składamy gratulacje, mogą być dumni ze swoich pociech, oraz życzymy jeszcze bardzo wiele takich miłych wrażeń.

  

 

 

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2019 r.

Dnia 08.11.2019 r. wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na biało - czerwono, by uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach akcji "Szkoła do Hymnu" odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, a potem rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i zadania związane z naszym krajem. Na koniec uroczystości bawiliśmy się do piosenki "Jesteśmy Polską i Polakiem".

  

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11.10.2019 r.

W przedszkolu z tej okazji odbyło się przedstawienie, na które zaproszeni zostali wszyscy pracownicy przedszkola, a także dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Krasnale  przygotowały na ten dzień piękne przedstawienie. Były wiersze, piosenki, a na koniec taniec, który tak bardzo podobał się wszystkim, że Krasnale bisowały. Wszystko wyszło bardzo dobrze. Po występach nagrodziliśmy ich gromkimi brawami.

      

 

 

 

 

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

11.10.2019r.

Wszystkie  dziewczynki  dzisiaj obchodziły swoje święto. Chłopcy przygotowali krótki program artystyczny dla swoich koleżanek (piosenki i wiersze oraz tańce). Wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy tańcu „Karuzela”. Na koniec chłopcy swoim koleżankom złożyli życzenia i zaśpiewali „Sto lat”, a następnie wręczyli upominki. Potem już wspólnie dzieci zasiadły do poczęstunku.

   

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

30.09.2019 r.

Dnia 30.09.2019 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do naszego przedszkola przyszli goście - starsi uczniowie z Zespołu Szkół w Kietrzu z opiekunem P. Beatą Rzeczkowską - Znamirowską. Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom dwa utwory. Pierwszy "Lokomotywa" Juliana Tuwima oraz drugi "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy. Dzieci były zachwycone i rozbawione. Dziękujemy!

  

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019 r.

Dzisiaj w naszej grupie mieliśmy święto – Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaprosiły chłopców na krótki program artystyczny:

  • Piosenki

  • Wierszyki

  • Tańce

Potem były wspólne tańce i zabawy.

Następnie dziewczynki zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły chłopcom drobne upominki i balony. Na koniec udaliśmy się wspólnie na poczęstunek.

  

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2019 r.

Dnia 20 września - obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Przedszkolaki czarują lepszy świat”. Przedszkolaki przebrane za wróżki i czarodziejów wspólnie z wychowawcami spotkali się na świetlicy. Cała uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez przedszkolaki "Hymnu przedszkolaka" po którym oglądaliśmy pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu Czarodzieja Mario, czarować równiez poamagały dzieci. Następną niespodzianką był wielki, kolorowoy i smaczny tort. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnymi zabawami i tańcami. Każdy przedszkolak otrzymał również drobny upminek.

  

 

 

 

 

Z OKAZJI ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU.

ŻYCZYMY RADOŚCI, MIŁEJ ZABAWY I WIELU SUKCESÓW

 

 

 

Rok szkolny 2018/2019

Witamy w najmłodszej grupie przedszkolnej "Słoneczkach"!!!

Nasza grupa liczy 15 osób: 7 dziewczynek i 8 chłopców.

Chodzimy pierwszy rok do przedszkola i trochę trudno nam się przyzwyczaić... ale zaczynamy coraz lepiej się już bawić.

Z dnia na dzień stajemy się bardziej samodzielni i koleżeńscy.

Grupą opiekuje się p. Danusia Macewicz i p. Gosia Babiniec.

 


 

MIKOŁAJOWE PREZENTY

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. W przystrojonej sali czekaliśmy z przygotowanymi piosenkami i zabawami na Świętego Mikołaja. Niektóre "Słoneczka" czekały z szybciej bijącym serduszkiem, bo wiedziały,że nie zawsze zachowywały się jak niebiańskie aniłki. Na twarzach dzieci widać było wielką radość i przejęcie. Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przyniósł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów.  Rozmawiał z dziećmi, pytał czy słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Oczywiście wszystkie dzieciaczki zasłużyły na wspaniałe podarunki. Dziekujemy ci Mikołaju. Dziekujemy wam - pomocnicy Świętego Mikołaja!!!

 


 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "SŁONECZKA"

 

 

Dzień 29 listopada pozostanie na długo w pamięci każdego "Słoneczka" i ich rodziców. Na wspólne zabawy zaprosiliśmy do przedszkola naszych najbliższych - mamusie i tatusiów. Razem śpiewaliśmy przedszkolne piosenki, tańczyliśmy zabawne tańce - wygibańce, wykonywaliśmy wiele zadań i ćwiczeń. Na koniec zajęć dyrektor przedszkola p. Jola uroczyście pasowała wszystkie "Słoneczka" na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiętkę tego wydażenia dzieci otrzymały okolicznościowe kubeczki pełne pyszności i kolorowe dyplomy.

 

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

Światowy Dzień Pluszowego Misia nierozłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pluszowe misiaki sądzisiaj bohatrami wielu bajek i filmów, a w prawie każdym sklepie z zabawkami możemy kupiś pluszowego przyjaciela. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego misiaczka. Wspólnie zmisiami bawiliśmy się, ćwiczyliśmy, odgadywaliśmy zagadki związane z naszymi  pluszowymi przyjacielamii rozmawialiśmy o tym, że do pluszaka można się zawsze przytulić i zdradzić mu swoje najgłębsze sekrety....

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi starsi koledzy z klas zerowych przygotowali piękną akademię okolicznościową, wspólnie śpiewaliśmy Hymn Polski i rozmawialiśmy w grupie , jak ważnym wydażeniem jest dla nas Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 


 

SAŁATKA OWOCOWA

 

 

Dnia 3 października robiliśmy w przedszkolu witaminową pyszną sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce; były jabłka, gruszki, śliwki, banany, mandarynki, a nawet maliny i borówki. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Nie zapomnieliśmy o umyciu rączek, umyciu owoców i założeniu fartuszków. Wszyscy samodzielnie kroiliśmy plastikowymi nożykami owoce i rozmawialiśmy o witaminkowych wartościach zawartych w owocach. Sałatka udała się i smakowała wyśmienicie. Polecamy. Smacznego!!!

 


 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i życiu przedszkola. Równie ważne jest święto chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy "Słoneczka". Dziewczynki złożyły im życzenia, wręczyły upominki, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło też słodkiego upominku dla wszystkich przedszkolaczków.

 

 


 

DZIEN PRZEDSZKOLAKA 

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w tym roku pod hasłem "May Polak - Super Przedszkolak". Wszystkie dzieci ubrani byli w barwy narodowe.  "Słoneczka" miały tego dnia wiele atrakcji: oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt.:"Z innej bajki", zajadaliśmy się przepysznym tortem i świetnie bawiliśmy się w sali i ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 


 

 

PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW

Korzystając u pięknej pogody codzinnie wychodzimy na przedszkolny plac zabaw. Najbardziej lubimy piec babki z piasku i zjeżdżać po zjeżdżalniach.

Wiemy również, jak bezpiecznie wspiąć się na mostki i zakręcić się na ogrodowej karuzeli.

Potrafimy ustawić się już w parach i przy pomocy naszego przyjaciela "węża" pospacerować w okolicach przedszkola.  

  

  

 

 ZABAWY W SALI PRZEDSZKOLNEJ

Chociaż trudno rozstać się nam z mamą, coraz chętniej zaczynamy bawić się w naszej sali.
Wszystko jest tu dla nas nowe! A ile zabawek mamy w "Słoneczkach"!  
Chłopcy najchętniej budują autostrady z klocków, śmigają autkami i zamieniają się w strażaków.
Dziewczynki natomiast preferują spacery po dywanie z laleczkami w wózkach, gotowanie w kąciku kuchennym i układanie puzzli.
Wszyscy bardzo lubimy zabawy z plasteliną i różne układanki przy stoliczkach.