zero a

 

Jesteśmy jedną z najstarszych grup w naszym przedszkolu.

Nasza grupa liczy 15 dzieci, 11 dziewczynek i 4 chłopców.

Bardzo lubimy zabawy na podwórku przedszkolnym, ale również w naszej sali.

Naszą wychowawczynią jest P. Mirosława Gaj

w grupie jest również P. Karina Jezusek

a naszą salą opiekuje się i dba o porządek P. Alicja Szapert

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

19.06.2019 r.

Dnia 19.06.2019 r. o godz. 11.00 grupa 0a po raz ostatni wystąpiła w przedszkolu dla swoich rodziców w montażu słowno – muzycznym „Żegnaj Przedszkole”. Na początku, jak tradycja nakazuje dzieci odtańczyły poloneza, a potem były wiersze i piosenki za pomocą których dzieci pożegnały się z przedszkolem, swoimi Paniami, dyrekcją. „Było trochę śmiechu, było trochę łez…”. Bardzo trudno było dzieciom i wychowawcom śpiewać ostatnią już piosenkę finałową. Po występach przyszedł czas na podziękowania dla Rodziców, Dyrekcji, Dzieci i Nauczycieli. No i wreszcie finał - wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola i tu znowu polały się łzy.

  

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W miesiącu maju zakończyliśmy realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Ostatni moduł to: „Misiowe aktywności sportowe”. Przez cały miesiąc rozmawialiśmy o tym co należy robić, żeby być zdrowym, omawialiśmy piramidę żywności i wszyscy wiemy, że najważniejsza jest aktywność ruchowa. Codziennie jeśli pogoda na to pozwalała wychodziliśmy na spacery lub na place zabaw. Ćwiczyliśmy w naszej sali, a także na sali gimnastycznej. Często byliśmy również na boisku szkolnym. Bardzo lubimy zabawy sportowe.

  

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

17.06.2019 r.

Dnia 17.06.2019 r. przedszkolaki z 0a i 0b pożegnały się z młodszymi kolegami i koleżankami oraz wszystkimi pracownikami przedszkola. Na to ważne wydarzenie przygotowały montaż słowno - muzyczny pt. "Żegnaj Przedszkole". Przedstawienie rozpoczęło się tradycyjnie polonezem, a potem były wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec przedszkolaki podziękowały Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, pracownikom przedszkola oraz młodszym dzieciom. A na koniec były kwiaty dla Pań, a słodycze dla dzieci.

  

 

MAŁY RATOWNIK

13.06.2019 r.

Dn. 13.06.2019 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach odbyło się powiatowe podsumownie programu "Mały ratownik". Na scenie wystąpiły przedszkolaki z powiatu głubczyckiego. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup Krasnale, 0a i 0b. W programie "Mój przyjaciel sygnalizator świetlny" nasze przedszkolaki pokazały, że znają przepisy ruchu drogowego, a śpiewając piosenkę "Pierwsza pomoc" udowodniły, że potrafią już udzielić pierwszej pomocy.

  

 

WYCIECZKA DO KOMISARIATU POLICJI

12.06.2019 r.

Dn 12.06.2019 r. dzieci z 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji w Kietrzu. Pozwiedzały pomieszczenia, byłyśmy w areszcie, dmuchaliśmy do alkomatu, każdy miał okazję usiąść na fotelu komendanta policji, wykonaliśmy odciski palców oraz mieliśmy możliwość pooglądania pojazdów policyjnych. Wielką niespodzianką dla nas było poznanie Czeskich policjantów oraz pozwiedzanie wozu Czeskiej policji.

  

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

04.06.2019 r.

Dnia 4.06.2019 r. z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców ZSP w Kietrzu ufundowała wszystkim dzieciom pyszne lody. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do kawiarni "Amelia" i tam każdy wybrał sobie swój ulubiony smak lodów.

  

 

 

 

 

DZIEŃ RODZINY

27.05.2019 r.

Dnia 27.05.2019 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Rodziny. W tym dniu wspólnie z rodzicami tańczyliśmy taniec z pomponami, z kapeluszami, Toca - toca, braliśmy udział w przedszkolnych zabawach (Jedzie pociąg z daleka, Karuzela, Idziemy - stop, Dwóm tańczyć się zachciało). Na początku dzieci przedstawiły krótki program artystyczny dla rodziców, a następnie rodzice wystąpili dla dzieci. Po wspólnych zabawach wszyscy udalis ię na poczęśtunek.

  

 

 

 

 

KIETRZ - MOJE MIASTO

14.05.2019 r.

Dnia 14.05.2019 r. w ramach realizacji tematu kompleksowego „Polska mój kraj, Kietrz moje miasto” dzieci z grup 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Kietrzu na spotkanie z Panią Burmistrz Dorotą Przysiężny – Bator. Pani Burmistrz przybliżyła dzieciom wiadomości na temat pracy Urzędu, a także zapoznała dzieci z herbem i flagą Kietrza. Zwiedzając Urząd dzieci odwiedziły referaty: Oświaty, Finansowo – Podatkowy, Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Drogownictwa oraz Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju. Na koniec dzieci poznały salę konferencyjną gdzie odbywają się sesje Rady Miasta i tu na dzieci czekała również słodka niespodzianka od Pani Burmistrz.

  

 

 

 

"Z KOGUCIKIEM"

WYSTĘPY SŁONECZEK I JAGÓDEK

30.04.2019 r.

Na zaproszenie dzieci z najmłodszych grup wybraliśmy się do przedszkola na przedstawienie pt. "Z kogucikem". Monatż słowno - muzyczny o tematyce świąt Wielkanocnych zaprezentowały dzieci z grup Słoneczka i Jagódki. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek. A na koniec każde dziecko otrzymało czekoladowe jajeczko.

  

 

 

 

 

DZIEŃ ŚWIATOMOŚCI AUTYZMU

02.04.2019 r.

Dnia 4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko, w naszej sali były niebieskie dekoracje. Na początku pooglądaliśmy film o tym jak postrzegają świat osoby ze spektrum autyzmu, wysłuchaliśmy opowiadania „Jaś jest inny”, a potem były niebieskie pociągi, niebieskie zabawy z materiałem i balonami oraz niebieskie zagadki i łamigłówki.

  

 

 

 

 

DZIEŃ KOLORWOEJ SKARPETY

 DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21.03.2019 r.

Dnia 21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Każdy w tym dniu (dzieci i Panie) przyszedł w dwóch innych, kolorowych skarpetkach. Podczas zabaw dzieci dowiedziały co powoduje, że rodzą się dzieci z zespołem Downa, pooglądały film i zdjęcia, posłuchały opowiadania „Mam zespół Downa”, a potem były zabawy, tańce i korowody.

  

 

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03.2019 r.

W czwartek 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu grupy „Krasnale”, 0a i 0b przygotowały montaż słowno – muzyczny. Dzieci miały okazję wysłuchać wiosennych piosenek i wierszy oraz podziwiać piękne wiosenne tańce motylków i kwiatów. Po występach wszyscy wyruszyliśmy na spacer podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dziewczynki ubrane w kolorowe wianuszki kwiatowe na głowach, a chłopcy uzbrojeni w gaiki – maiki maszerowali w wiosennym pochodzie. Na czele pochodu była Marzanna. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

  

 

 

 

Zakończyliśmy kolejny, przedostatni moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Kolejny moduł: Kuferek kreatywności Małego Misia, to propozycja zabaw plastycznych i teatralnych dla dzieci. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy kuferek, z którego dzieci losowały zagadkę lub zadanie do rozwiązania. Zadaniem przedszkolaków było w jak najbardziej twórczy sposób odnieść się do tematu. W kuferku zgromadziliśmy dodatkowo różne materiały: słomki, skrawki tkanin, guziki, pomponiki, kolorowe druciki itp., które dzieci wykorzystywały podczas zabawy. Z naszego kuferka „wyczarowaliśmy” prace: „W kosmosie”, „Czapki – cudaczki”, „Wiosna” oraz „Krowy na łące”.

Przed nami ostatni moduł projektu: „Misiowe aktywności sportowe”.

  

 

 

 

 

DZIEŃ kOBIET

WYSTĘPY MISIÓW

Na zaproszenie dzieci z grupy Misie wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola spotkali się w przedszkolu, aby obejrzeć montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Wysłuchaliśmy piękne wiersze i piosenki oraz mogliśmy podziwać wspaniałe tańce. Na koniec każda Pani dostała od Misiów papierowy tulipan, a każda dziewczynka (i chłopcy też) cukierek.

  

 

 

 

 

 

LAURKA DLA MOJEGO MIASTA

Wspólnie z wszystkimi przedszkolakami wykonaliśmy "Laurkę dla swojego miasta" w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała". Każdy z przedszkolaków rysowł kolorowa kredą: domy, kwiaty, serduszka itp. Wszyscy się starali, żeby laurka była najpiękniejsza.

    

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

24.01.2019 r.

Dzisiaj w przedszkolu dzień radości, zabaw i tańców – bal przebierańców. Sala balowa wystrojona przez nasze panie i przez nas wyglądała fantastycznie. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Dzieci wchodziły do sali w swoich strojach przebrane były za księżniczki, wróżki, czarownice, Indian, biedronki, piratów, duchy…. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęliśmy bal. Na salę balową „wjechaliśmy” pociągiem oczywiście do piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, a potem były już tańce, zabawy, konkursy i korowody. Jednak jak to na balach bywa najwięcej było tańca, tańca, tańca... Mieliśmy również poczęstunek – chrupki, żelki i sok jabłkowy.

  

 

 

DLA BABCI I DZIADKA

23.01.2019 r.        

Dzisiaj obchodziliśmy święto Babci i Dziadka. Przyszło bardzo dużo zaproszonych gości. Wszystkich przywitała pani Mirka, a następnie my się zaprezentowaliśmy w naszym programie „Na dachu”. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki: „Kiedy babcia była mała”, „Babcia i dziadek” oraz „Cza – cza dla Babci i Dziadka” oraz „Riki tam”. Recytowaliśmy wiersze dedykowane naszym gościom, oraz zatańczyliśmy trzy tańce „Zimową poleczkę” a także „Grozik” i nasz kluczowy taniec „Toca, toca”. Z naszymi dziadkami zabawiliśmy się „Idziemy – stop” natomiast z babciami zatańczyliśmy „Twista”. Na koniec złożyliśmy wszystkim babciom i dziadkom życzenia i wręczyliśmy naszym gościom samodzielnie wykonane upominki: babciom – torebki, a dziadkom – krawaty. Na koniec dla naszych babć i naszych dziadków oraz wszystkich przedszkolaków czekał poczęstunek, który przygotowali nasi wspaniali rodzice.

  

 

 

 

 

PRZEGLĄD TAŃCÓW PRZEDSZKOLNYCH

18.01.2019 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu był taneczny dzień. Spotkaliśmy się wszyscy podczas Przeglądu Tańców Przedszkolnych. Wszystkie grupy, od najmłodszych Słoneczek po najstarsze – zerówki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Nasza grupa zaprezentowała taniec dyskotekowy „Toca,toca”, którego uczyliśmy się na występy dla naszych Babć i Dziadków.

  

 

 

 

 

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

21.12.2018 r.

Dnia 21.12.2018 r. grupy Misie i 0a z gwiazdą kolędową wybrały się po szkole i przedszkolu po kolędzie. Przygotowały na ten dzień wiersze oraz kolędy i pastorałki. Na początku wszystkich witali: Dziś tu do was przybywamy, pięknie z wami się witamy.

O gościnność was prosimy szczęście w darze przynosimy..

Gdy gwiazda wokół blaski rozsiewa,

niech każdy z nami kolędę śpiewa!

Następnie śpiewali : „Kolędę na dzwonkach” „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” oraz „Kolędujemy”, na pożegnanie dzieci mówiły:

Kolędę żeśmy skończyli, proszę wybaczyć cośmy pomylili!

Wiwat, wiwat, już idziemy.

Za kolędę dziękujemy.

Odwiedziliśmy uczniów klas I – III, przedszkolaków w ich salach, w sekretariacie zastałyśmy P. dyrektor Barbarę Jabłońską i P. sekretarz Renatę Przybył. Kolędę zakończyliśmy w bibliotece gdzie wspólnie śpiewaliśmy z P. Beatą Konopacką.

  

 

 

 

 

JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z 0B

20.12.2018 r.

Dzisiaj wszystkie przedszkolaki na zaproszenie dzieci i wychowawczyni z 0b spotkały się w świetlicy na świątecznym spotkaniu. Pooglądaliśmy Jasełka – historię Narodzenia Pana Jezusa. Dzieci przebrane z pastuszków, króli, aniołki oraz Maryję i Józefa pięknie przedstawiły historię Bożego Dzieciątka. Wszystkie dzieci włączały się do śpiewania kolęd i pastorałek.

  

 

 

 

 

 

MIKOŁAJ

06.12.2018 r.

Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy gościa – Mikołaja. Bardzo serdecznie go przywitaliśmy i przedstawiliśmy krótki program artystyczny. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni, nikt w ogóle się nie bał. Mikołaj włączył się również do wspólnych zabaw i tańców, było bardzo wesoło. Po wspólnej zabawie w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” nam i naszemu grupowemu Misiowi Jagódce przeczytał opowiadanie „Świąteczny dzwoneczek”. Jednak najprzyjemniejszy był moment, gdy Mikołaj obdarowywał nas prezentami. Prezenty otrzymały oczywiście wszystkie dzieci.

  

 

 

 

 

Zakończyliśmy trzeci moduł projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY pt. „100-lecie niepodległości. Pokaż radość, Przedszkolaku!”. Dzieci z 0a i 0b ze swoimi misiami Jagodą (0a) i Baronem (0b) w miesiącu październiku i w pierwszych dniach listopada brały udział w zajęciach podczas których poprzez literaturę, naukę patriotycznych piosenek i wierszy oraz poznanie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” zapoznały swojego Misia z symbolami narodowymi oraz nauczyły się 4 zwrotek hymnu narodowego. Zwieńczeniem tego modułu był udział dzieci w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości w wykonaniu dzieci z grupy 0a. Już od grudnia rozpoczęliśmy moduł czwarty: Warsztaty kulinarne z Małym Misiem.

  

 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 i 26.11.2018 r.

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy aż dwa dni. Dnia 23.11.2018 r. zostaliśmy zaproszeni przez Panie U. Głogiewicz i B. Konopacką do świetlicy i tam wspaniale bawiliśmy się z misiami, które przygotowały Panie. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i łamigłówki o misiach. Zapoznaliśmy się z bajkami, w których występują misie, a także wysłuchaliśmy z naszym Misiem Jagódką opowiadania oczywiście o misiu. Nauczyliśmy się również misiowego wiersza. Natomiast 26.11.2018 r. obchodziliśmy urodziny naszej Jagódki. W gości przyjechał do nas P. Łukasz Mozolewski przedstawiciel wydawnictwa MAC, aby przeczytać nam (a także podarować) książkę „Opowieści w piżamie”. W tym dniu każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia i kontynuowaliśmy zabawy z misiami. Na koniec czekał nas misiowy poczęstunek: Misie Lubisie i Misie Haribo.

  

 

 

 

 

NIEBIESKI DZIEŃ Z UNICEF

2011.2018 r.

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Kolorem przewodnim tej organizacji pomagającym dzieciom na całym świecie jest niebieski. Dlatego w naszej sali w dniu dzisiejszym wszyscy byli ubrani na niebiesko. Niebieska była również dekoracja naszej sali: balony, serduszka na oknach oraz niebieskie obrazki, które sami wykonaliśmy. Podczas zabaw i zajęć dowiedzieliśmy na czym polega praca UNICEFu oraz przypomnieliśmy sobie nasze prawa. A potem już tylko bawiliśmy się „niebiesko” („Krople deszczu”, „Rzeka”, „Tańczący balon”…)

  

 

 

 

  

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

09.11.2018 r.

Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 09.11.2018 r. grupa przedszkolaków z 0a przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. „Kto Ty jesteś? – Polak mały!” o godz. 10.30 dla przedszkolaków, pracowników przedszkola i gości zaproszonych oraz o godz. 16.00 dla rodziców. Na początku poczet sztandarowy wniósł flagę Polski, a potem Julia złożyła hołd naszej narodowej fladze. Wszystkich gości przywitały Marcelinka i Madzia, a następnie odśpiewaliśmy wspólnie hymn państwowy.

Inscenizacja, w której to trzy państwa – zaborcy (Mateusz, Dawid i Jurek) wprowadzają Polskę (Madzię) pętają ją łańcuchami, pozbawiają korony z godłem państwowym i barwami narodowymi miały w sposób jasny dla dzieci pokazać co działo się z naszym krajem przed wybuchem I wojny światowej.

Podczas występów dzieci recytowały wiersze i śpiewali wspólnie z widownią pieśni patriotyczne („Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” i „Co to za dzień”) oraz zatańczyły Krakowiaka.

O godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską akcję „Bijemy rekord dla Niepodległej” i z dziećmi oraz uczniami z całej Polski odśpiewały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

  

 

 

 

 

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

31.10.2018 r.

Dzisiaj wybraliśmy się do biblioteki szkolnej na spotkanie z bohaterem książek dla dzieci – Franklinem. Zabraliśmy ze sobą oczywiście Misia Jagodę, który uwielbia (podobnie jak my) słuchać literatury. Na początku pooglądaliśmy jak wygląda biblioteka. Podziwialiśmy wystawione wszystkie książeczki o Franklinie, posłuchaliśmy P. Beaty Konopackiej, która dzieciom opowiedziała po co jest biblioteka, a na koniec wysłuchaliśmy opowiadania „Franklin i duchy”. Wszystkim, łącznie z Misiem opowiadanie się podobało. Po powrocie do sali kolorowaliśmy postacie Franklina.

  

 

 

 

 

SPACER NA CMENTARZ

31.10.2018 r.

            Dzisiaj przedszkolaki z 0a i 0b wybrały się na spacer, na cmentarz. Pogoda była ładna, więc obeszliśmy cmentarz dookoła, gdzie krzątało się mnóstwo ludzi myjąc groby najbliższych i grabiąc liście, które spadły z pobliskich drzew. Na koniec, zatrzymaliśmy się na chwilę przy głównym krzyżu zapaliliśmy znicze i wróciliśmy do przedszkola.

            Pierwszego listopada na groby najbliższych pójdziemy z rodzicami.

  

 

 

 

 

DZIEŃ PATRONA

22.10.2018 r.

Dzisiaj na zaproszenie s. Justyny i uczniów klas IV – VII udaliśmy się na świetlicę wspólnie z uczniami z klas I - III, aby uczcić naszego patrona Św. Jana Pawła II. Montaż słowno – muzyczny przybliżył dzieciom postać tego Wielkiego Polaka, a piosenki i pieśni śpiewane przez starszych kolegów wprowadził w nastrój tego święta. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn szkoły.

  

 

 

ZABAWY Z WODĄ

19.10.2018 r.

Każde dziecko lubi bawić i chlapać się w wodzie. Dzisiaj zabawy z wodą mieliśmy w przedszkolu. Na początku każdy dostał 2 kubeczki wypełnione czystą wodą, następnie za pomocą niebieskiej farby i pędzelka barwiliśmy naszą wodę na niebiesko. Przygotowaną niebieską wodę wlewaliśmy do przygotowanych wcześniej woreczków, na których narysowane były obrazki przedstawiające deszczową pogodę lub morze z plażą. Na koniec przyklejaliśmy woreczki do okna i można się bawić w padający deszcz lub szumiące morze.

  

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12.10.2018 r.

Dzisiaj na wcześniejsze zaproszenie przedszkolaków z grupy Krasnali wybraliśmy się do przedszkola, gdzie wspólnie z wszystkimi przedszkolakami oraz pracownikami przedszkola obejrzeliśmy monatż słono - muzyczny w całości poświęcony pracy nauczycieli. Wesołe piosenki oraz wiersze wszystkim bardzo się podobały, a finałowy taniec otrzymał gromkie brawa. Na koniec KRASNALE wszystkim paniom wręczyły piękne bibułowe kwiaty.

  

 

 

 

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

11.10.2018 r.

Wszystkie  dziewczynki  dzisiaj obchodziły swoje święto. Chłopcy przygotowali krótki program artystyczny dla swoich koleżanek (piosenki i wiersze oraz tańce). Wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy tańcu „Dwóm tańczyć się zachciało”. Na koniec chłopcy swoim koleżankom złożyli życzenia i zaśpiewali „Sto lat”, a następnie wręczyli samodzielnie wykonane serduszkowe medale i diademy. Potem zasiedliśmy do owocowego poczęstunku, który wspólnie wykonaliśmy – sałatka owocowa z bitą śmietaną.

  

 

 

 

I już zakończyliśmy drugi moduł projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY pt. Mały Miś uczy samodzielności. Dzieci z 0a  ze swoim misiem Jagodą w miesiącu wrześniu brały udział w zajęciach podczas których poprzez własne doświadczenia i oczywiście literaturę zapoznały swojego Misia i Tosię z zasadami i normami panującymi w grupie przedszkolnej, wspólnie urządzali w sali kąciki tematyczne np. kącik książek, sklep, dom, kącik klocków itp. a także dowiedzieli się czym zajmują się dyżurni. Na ostatnich już zajęciach wspólnie tworzyli swój własny KODEKS ZASAD – rysowali odpowiednie ilustracje, podpisywali je, naklejali na szary papier i na koniec dzieci z 0a odbijali swoje dłonie jako przypieczętowanie. Zdjęcie Kodeksu wykonanego przez dzieci wysłaliśmy do organizatorów i otrzymaliśmy dyplomy grupowy i indywidualne dla każdego dziecka (które wkrótce zostaną wręczone dzieciom) za zakończenie modułu pierwszego. Już od października rozpoczęliśmy moduł trzeci: 100-lecie niepodległości. Pokaż radość, Przedszkolaku!

  

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

28.09.2018 r.

Dzisiaj w naszej grupie mieliśmy święto – Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaprosiły chłopców na krótki program artystyczny:

  • Piosenki

  • Wierszyki

  • Tańce

  • Potem były wspólne tańce i zabawy.

Następnie dziewczynki zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły chłopcom drobne upominki – samodzielnie wykonane medale. Na koniec udaliśmy się na wspólnie przygotowany poczęstunek – owocowe koreczki.

 

  

 

 

 

RATOWNIK MEDYCZNY W PRZEDSZKOLU

Dnia 26.009.2018 r. do naszego przedszkola przyszedł Ratownik Medyczny. Wszystkie dzieci wysłuchały na czym polega jego praca. Nauczyliśmy się również wykonywać masażu serca, oraz ułożyć "osobę poszkodowaną" w bezpiecznej pozycji. Następnie, już na podwórku mogliśmy pooglądać karetkę pogotowia.

  

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ubrani w biało - czerwone stroje udaliśmy się do świetlicy, gdzie miało się odbyć nasze święto. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka oraz rozwiązaniu zagadek o symbolach narodowych rozpoczął się teatrzyk pt. "Z innej bajki". Po przedsztawieniu wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku - pięknego torta biało - czerwonego - a jakże. Po smacznym posiłku Panie zaprosiły nas do tańców i zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni z biało - czerwonymi balonami wróciliśmy do sal na obiadek.

  

 

 

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

ROZPOCZYNAMY PROJEKT

Dzisiaj do naszej sali przybył nowy gość – Pluszowy Miś. Na początku bardzo cieplutko się z nim przywitaliśmy, a potem spośród imion zaproponowanych przez dzieci (Maksiu, Białuszek, Tofik, Różyczka, Joguś, Jagoda) większością głosów wybraliśmy imię Jagoda. A potem nasz Miś Jagoda wspólnie z dziećmi wysłuchał pierwszego opowiadania o Tosi, która nie znała zasad panujących w przedszkolu, ale nasze dzielne przedszkolaki szybko zapoznały Tosię z naszym grupowym Kodeksem Zachowania i nauczyły jak należy zachowywać się w przedszkolu, ale także poza przedszkolem. Teraz Miś Jagoda uczestniczy we wszystkich zajęciach i zabawach z dziećmi, a już za niedługo będzie odwiedzał domy przedszkolaków.

  

 

 

 

PANI POLICJANTKA W NASZEJ GRUPIE

Dnia 06.09.2018 r. odwiedziła nas Pani Policjantka, która przypomniała nam jak powinna wyglądać bezpieczna droga do przedszkola oraz do domu zarówno poruszając się samochodem jak i na pieszo. Wszystkie dzieci otrzymały w nagrodę za swoją wiedzę o bezpieczeństwie: książeczki, ilustrację Policusia (maskotki policji) oraz breloczki – odblaski.

  

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ

ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

2018/2019

Dnia 03.09.2018 r. na placu apelowym uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Ubrani na galowo na początku wspólnie ze wszystkimi uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kietrzu zaśpiewaliśmy Hymn Polski, a następnie P. dyrektor przywitała wszystkich przybyłych na akademię: uczniów, nauczycieli i rodziców. Po akademii przyszliśmy na krótkie spotkanie do naszej nowej sali, gdzie mogliśmy poznać nowych kolegów i zobaczyć zabawki.