Do klasy 0a uczęszcza 16 osób, dziesięć dziewczynek i sześciu chłopców.

W zerówce uczymy się, bawimy, zawieramy przyjaźnie oraz poznajemy najbliższe środowisko.

Codziennie miło spędzamy czas.

Karnawał

4.02.2021r. w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pięknie przebrane dzieci w wymyślnych strojach wspaniale się bawiły. Pląsały, tańczyły i śpiewały. Zabawie towarzyszył radosny nastrój. W przerwie między tańcami częstowały się smakowitymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowany poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka

Więzi rodzinne są dla nas szczególnie ważne. Kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta pragniemy złożyć serdeczne życzenia, wielu lat w zdrowiu, szczęściu, pomyślności i radości oraz zaprezentować przygotowane dla nich wiersze i piosenki.

Świąteczne życzenia

Świąteczny czas wprawia nas w radosny nastrój. Jest to czas pokoju, miłości, życzliwości. Aby czuć Święta Bożego Narodzenia śpiewaliśmy kolędy, pastorałki, składaliśmy sobie życzenia, częstowaliśmy się opłatkiem.

Kapelusz Pani Jesieni

Nasza koleżanka Ala Zajdel zdobyła I miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Kapelusz Pani Jesieni. Ali serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w następnych konkursach.

****************************************************

Wizyta Świętego Mikołaja

W piątek 4 grudnia odwiedził nas Mikołaj, aby obdarować prezentami. Rozmawiał z nami o szacunku dla innych osób, pomocy i życzliwości. Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenkę o dobrym Świętym Mikołaju. Gość wręczył nam podarunki. Dziękujemy naszym rodzicom za organizację darów mikołajkowych. A zwłaszcza pani Agnieszce Kałuża, która w sposób szczególny zajęła się organizacją.

******************************************************

ANDRZEJKI

Oj darze, oj babarze,
Niechaj przyszłość się ukaże,
Czary – mary, wosku lanie
Co ma stać się, niech się stanie.

„Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przetrwała do dziś, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie. My również uczestniczyliśmy w wesołym spotkaniu, które dostarczyło nam wielu przeżyć i emocji. Przez różnego rodzaju wróżby prześcigając się w pomysłach, szukaliśmy sposobu, by poznać przyszłość. Zabawy i tańce wprawiły nas  w radosny nastrój. Miłą niespodzianką były słodkości przygotowane przez rodziców, za co serdecznie rodzicom dziękujemy.

********************************************************

Jesteśmy Polakami

Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Kultywujemy tradycje, szanujemy symbole narodowe.

Poznajemy historię naszego kraju.

*************************************************************

Dzień marchewki

Uczestniczymy w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Bawimy się i poznajemy walory zdrowotne marchewki.

Wykonane własnoręcznie kukiełki dostarczyły nam wiele radości. Dzięki nim powstał teatr i mogliśmy tworzyć własne inscenizacje.

************************************************************

Dzień Edukacji Narodowej

Jesteśmy pełni uznania dla młodszych przedszkolaków za przygotowanie życzeń dla wszystkich osób zatrudnionych i zaangażowanych w edukację dzieci.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przesyłamy również najserdeczniejsze życzenia.

*************************************************************

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek,  coroczne święto obchodzone 11 października. W tym dniu chłopcy odśpiewali 100 lat i wręczyli dziewczynkom wspaniałe przygotowane przez rodziców prezenty.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie , a w szczegolności pani Iwonie Kucyniak za koordynację wszelkich przygotowań.

***************************************************************

Na działce

Najbliższe środowisko poznajemy podczas bezpośrednich kontaktów. Wybraliśmy się na wycieczkę, aby zaobserwować, co dzieje się jesienią na ogródkach działkowych. Czuliśmy zapach i kształt jesiennych zbiorów.

**************************************************************

Spotkanie z panią policjantką

Dbamy o własne bezpieczeństwo w przedszkolu, na drodze i w domu. Spotkanie z panią policjantką pozwoliło nam poznać i utrwalić zasady postępowania, aby bezpiecznie funkconować w najbliższym otoczeniu. Wiemy już, jak poruszać się po drodze, gdzie przechodzić przez jezdnię, do czego służą znaki drogowe, jak zachować się w razie kontaktów z osobami obcymi oraz kiedy i w jaki spoób używać telefonów alarmowych.

******************************************************************

Dzień Chłopaka

W tym dniu dziewczynki złożyły życzenia chłopcom i wręczyły prezenty przygotowne przez rodziców. Chłopcy byli zachwyceni podarunkami, nie mogli doczekać się, kiedy będą mogli się nimi bawić.

******************************************************************

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest świętem obchodzonym co roku, 20 września. W tym dniu wszystkim przedszkolakom życzenia złożyła Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Kietrzu, Pani Anna  Ludwikowska - Wierzchowiec, dostojnym gościem w naszej zerówce była również Pani Burmistrz Kietrza, Pani Dorota Przysiężna -Bator. Pani Burmistrz przeczytała nam wiersz Juliana Tuwima "Okulary".Atrakcją Dnia Pzaedszkolaka było również  przedsztawienie teatralne "Zwierzęta cioci Wandy" oraz przepyszny tort i mnóstwo słodkości.