Milutki

Rok szkolny 2020/2021

Jesteśmy już "Milutkami"

W naszej grupie jest 15 chłopców i 9 dziewczynek.

Jesteśmy znowu rok starsi i odważniejsi.

Bardzo lubimy się bawić i chodzić na plac zabaw.

Naszą wychowawczynią jest P. Mirosława Gaj, a salą opiekuje się P. Małgorzata Babiniec

 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

23.10.2020 r.

Dzisiaj poznaliśmy nową technikę składania papieru, która nazywa się origami. Z prostokątów, kwadratów i kół poprzez odpowiednie ich składanie powstają piękne samoloty, statki, ptaki, kwiaty i różne przedmioty. Milutki na zajęciach wykonały misia z kół, natomiast dzieci starsze samodzielnie składały samolot.

  

 

 

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15.10.2020 r.

W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" realizowaliśmy moduł "Dbamy o zdrowie z Małym Misiem". Dzieci z grup Milutki i Słoneczka uczestniczyły w zajęciach podczas których omawiały tematykę zdrowia, uczyły się jak prawidłowo myć ręce oraz wspólnie z Misiem Szymkiem wysłuchały opowiadania M. Kownackiej "Kukuryku na ręczniku". Na koniec zajęć dzieci udały się do łazienki gdzie według wskazówek myły swoje rączki.

  

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10.2020r.

Dzień Edukacji Narodowej. W przedszkolu z tej okazji odbyło się przedstawienie, na które zaproszeni zostali wszyscy pracownicy przedszkola, a także dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, tzn. MILUTKI, JAGÓDKI i SŁONECZKA. KRASNALE przygotowały na ten dzień piękne przedstawienie. Były wiersze, piosenki, tańce a nawet orkiestra. Wszystko wyszło bardzo dobrze. Po występach nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Następnie Krasnale w imieniu wszystkich dzieci rozdały nauczycielom, pracownikom przedszkola i dyrekcji upominki – kwiatuszkowe stroiki.

  

 

 

 

 

Dzień Dziewczynek

09.10.2020 r.

Jeszcze niedawno obchodziliśmy Dzień Chłopca, a dziś pora na dziewczynki. Chłopcy przygotowali krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowali piosenki, tańce i zabawy w kole, do wspólnej zabawy zaprosili również dziewczynki. Po występach wręczyli dziewczynkom samodzielnie wykonane laurki i upominki – kolorowanki. Poczęstunek dzieci przygotowały wspólnie – owocowe koreczki.

 

  

 

 

 

Dzień Marchewki

07.10.2020 r.

Dzisiaj wszyscy ubrani na pomarańczowo świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Marchewki. Wg wskazówek P. Mirki ułożyliśmy napis DZIEŃ MARCHEWKI, a następnie układaliśmy marchewki od najmniejszej do największej. Przeliczaliśmy marchewki, szukaliśmy ich po całej Sali. Rozmawialiśmy nt: Jak rośnie marchewka? Co można zrobić z marchewki? Czy marchewka jest zdrowa? Bawiąc się z chustą animacyjną utrwaliliśmy kolor pomarańczowy. Tańczyliśmy do piosenki „Urodziny marchewki”, wykonaliśmy pracę plastyczną „Zdrowa marchewka”, a na koniec zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku: „chipsów”, „paluszków” marchewkowych oraz soczku również marchewkowego.

  

 

 

 

 

Dzień Chłopaka

30.09.2020 r.

Dzisiaj w naszej grupie mieliśmy święto – Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców krótki program artystyczny, w którym były: piosenki, wierszyki i tańce. Potem były wspólne tańce i zabawy. Następnie dziewczynki zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły chłopcom drobne upominki –piękne laurki. Na koniec przygotowaliśmy wspólnie nasz owocowy poczęstunek – sałatkę owocową, która bardzo nam smakowała.

  

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2020 r.

Dzisiaj Milutki i Słoneczka rozpoczęli III edycję projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zaśpiewaliśmy piosenkę, którą nauczyliśmy się w zeszłym roku „Czytaj z misiem” i wysłuchaliśmy opowiadania „Przedszkolne zasady”. Zapoznaliśmy się z nową formą książki jaką jest e-book. Następnie razem z naszym misiem Szymkiem (wykonanym przez Panią Honoratę Bondarewicz) ułożyliśmy nasz kodeks zachowania w naszej sali, przedszkolu i poza przedszkolem. A potem wszystkie dzieci odbiły swoje rączki pod kodeksem na znak, że znają przedszkolne zasady. Zabawiliśmy się jeszcze w: „Dwóm tańczyć się zachciało” oraz „Nie chcę Cię znać” oraz „Jedzie pociąg”, a na koniec wykonaliśmy obrazek dla kolegi.

 

 

 

 

Światowy Dzień Jabłka

28.09.2020 r.

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Na początku rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy jabłka dotykiem oraz smakiem. Liczyliśmy, porównywaliśmy i klasyfikowaliśmy jabłka. Rozmawialiśmy na temat jabłek, odpowiadaliśmy na pytania: Skąd mamy jabłka? Jakie mają kolory? Jaki smak? Są twarde czy miękkie? Czy są zdrowe? Co można zrobić z jabłek? Tańczyliśmy do piosenki „Małe, czerwone jabłuszko”. Mieliśmy jabłkowy poczęstunek: jabłka i sok jabłkowy, a na koniec malowaliśmy farbami oczywiście jabłka.

  

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21.09.2020 r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka oraz Pożegnanie Lata. Dzieci ubrane na żółto swoje zabawy rozpoczęły w salach. Po śniadaniu Przedszkolaki zebrały się w świetlicy, gdzie życzenia w imieniu wszystkich zaproszonych gości dzieciom złożyła Dyrektor Zespołu Szkół w Kietrzu Pani Anna Ludwikowska – Wierzchowiec. Tego dnia dla dzieci zostały przygotowane niespodzianki: przedstawienie teatralne „W gospodarstwie wiejskim cioci Wandy”, zabawy, tańce, czytanie wiersza przez zaproszonych gości, pyszny tort upieczony przez Cukiernia Metro Plus. Dzieci otrzymały również słodkości od zaproszonych gości: Burmistrz Kietrza Pani Doroty Przysiężnej – Bator, zastępcy Burmistrza Pana Marcela Głogiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kietrzu Pana Mirosława Skoczylasa oraz wiceprzewodniczącego Pana Stanisława Babiniec. Każdy przedszkolak otrzymał również odznakę „Dzień Przedszkolaka” oraz balonik

  

 

 

 

 

 

BARDZO SERDECZNIE WITAMY WSZYTKICH PRZEDSZKOLAKÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH ZABAW I WIELU SUKCESÓW

 

 

 

Dzień Kobiet

09.03.2020 r.

Dzisiaj przedszkolaki z 0”b” zaprosili nas na występy z okazji Dnia Kobiet. Piękne przedstawienie z mnóstwem wierszy, piosenek i tańców wszystkim bardzo się podobał. Na koniec chłopcy wręczyli Paniom Dyrektorkom oraz wszystkim Paniom pracującym w przedszkolu piękne laurki. Gdy wróciliśmy do naszej sali my również naszym dziewczynkom – małym kobietom wręczyliśmy prezenty – słodki p[oczęstunek.

  

 

 

 

 

Bal Karnawałowy

07.02.2020 r.

Okres karnawału to czas radości, zabawy i przebierańców. Karnawał to czas rozrywki dla dorosłych i czas balów dziecięcych, organizowanych zarówno w domu jak i w Przedszkolu. Aby się dobrze bawić podczas balu karnawałowego, musimy się do niego odpowiednio przygotować, np. przystroić salę balonikami, serpentynami, kolorowymi łańcuchami, przygotować stroje, opracować ciekawe, wesołe zabawy, odpowiednią muzykę i piosenki, a także zapewnić miłe niespodzianki i konkursy oraz słodki poczęstunek. Tego wszystkiego nie zabrakło w zerówkach. W odświętnie udekorowanych salach, w ciekawych, kolorowych kostiumach dnia 07.02.2020 r. bawiliśmy się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami.

  

 

 

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

19.12.2019 r.

Na zaproszenie grupy 0b wybraliśmy się dzisiaj na przedstawienie świąteczne w wykonaniu najstarszej grupy w naszym przedszkolu. Wysłuchaliśmy wierszy, piosenek o tematyce świątecznej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", a na koniec mieliśmy możliwość pooglądania pięknego tańca w wykonaniu dziewczynek z 0b.  Miło było się spotkać z kolegami i koleżankami i życzyć wszystkim Wesołych Świąt!!!

  

 

 

 

 

MIKOŁAJ

06.12.2019r.

        Dzisiaj już od samego rana w przedszkolu panował miły, radosny nastrój – czekaliśmy na gościa – Mikołaja. Po przywitaniu przedstawiliśmy program artystyczny – wiersze i piosenki, następnie miło porozmawialiśmy z Mikołajem, potańczyliśmy i pobawiliśmy się, a potem………….. potem były już prezenty! Każdy dostał piękną paczkę. NIKT SIĘ NIE BAŁ I NIE PAŁAKAŁ. Zanim pożegnaliśmy naszego gościa – w imieniu wszystkich dzieci złożyliśmy Mikołajowi życzenia imieninowe. No i nastał czas pożegnania, jak Mikołaj odchodził to zapraszaliśmy go, żeby znowu odwiedził nas w przyszłym roku.

  

 

 

 

 

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

wrzesień - listopad 2019

Jagódki rozpoczęły przygodę z Małym Misiem „Jagódką” W tym roku Międzynarodowy Projekt Edukacyjny rozpoczęliśmy modułem „Misiowy wolontariat”, który potrwa do maja 2020 r. Dzieci wzięły już udział w trzech akcjach charytatywnych „Nakrętki dla Maćka”, „Zbiórka zabawek i książek” oraz aktualna akcja „Góra grosza”, a to jeszcze nie koniec… Projekt składa się z 8 modułów, które przedszkolaki realizują z Małym Misiem Jagódką poprzez literaturę, poznając nowe piękne opowiadania, bajki, baśnie, wiersze.

Mały Miś czytające przedszkolaki – to moduł, gdzie dzieci zabierają Misia Jagódkę z jego dzienniczkiem do swojego domu, a tu rodzice czytają Misiowi i dziecku książeczkę, następnie dziecko w dzienniczku misia wykonuje obrazek. Przez cały rok szkolny 2019/2020 Miś Jagódka będzie gościła u wszystkich przedszkolaków z grupy Jagódki.

Play with little teddy bear  - moduł podczas którego razem z P. Honoratą Miś i dzieci uczą się j. angielskiego, przygotowują również słowniczek obrazkowy polsko – angielski.

Dzień Pluszowego Misia – realizowaliśmy przez cały miesiąc listopad. Poznawaliśmy książeczki, w których bohaterami były misie, uczyliśmy się piosenek o misiach, rozwiązywaliśmy zagadki, poznaliśmy historię pluszowego misia, byliśmy na wycieczce w bibliotece szkolnej, stworzyliśmy „Misiowy regulamin małego czytelnika”, a uroczystością finałową tego modułu był Światowy Dzień Pluszowego Misia, gdzie urodziny misia świętowaliśmy wspólnie ze starszymi uczniami Zespołu Szkół w Kietrzu,

Mały Miś i Prawa Dziecka – podczas zajęć przedszkolaki poznały swoje prawa, wspólnie  ustalały normy i zasady grupowe, szczególnie zasad obowiązujących strefy osobistej, słuchały i bawiły się do piosenki „Moje prawa”.

W styczniu 2020 rozpoczniemy kolejny już moduł „Bezpieczni z Małym Misiem”, podczas trwania którego będziemy zapraszać gości: policjantów, strażaków, pracowników medycznych.

  

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2019 r.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. I aby to uczcić dzieci z naszego przedszkola 25.11.2019r. przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, by wspólnie z nimi w tym dniu się pobawić. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia i przedstawienie różnych sylwetek misiów. Starsi uczniowie Zespołu Szkół w Kietrzu przygotowali inscenizację „Urodziny Misia” do której dołączyły się wszystkie grupy przedszkolne, prezentując piosenki i wiersze o misiach.

  

 

 

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

12.11.2019 r.

Dn. 12.11.2019 r. w grupie JAGÓDKI odbyła się bardzo ważna uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Każdy przedszkolak dzięki mocy "czarodziejskiego ołówka" stał się prawdziwym, dzielnym przedszkolakiem naszego przedszkola. Mali artyści z grupy musieli wykazać się umiejętnościami: wokalnymi, recytatorskimi, tanecznymi, gry na instrumentach oraz „ogólną wiedzą”. Wesołe piosenki, wiersze, oraz tańce nagradzane były gromkimi brawami. Nikt nie miał wątpliwości, że najmłodsze przedszkolaki są naprawdę dzielne i dużo się już nauczyły. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomiki pasowania na przedszkolaka oraz kuferki obfitości, a rodziców zaprosiliśmy na słodki poczęstunek.

 Rodzicom składamy gratulacje, mogą być dumni ze swoich pociech, oraz życzymy jeszcze bardzo wiele takich miłych wrażeń.

  

 

 

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2019 r.

Dnia 08.11.2019 r. wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na biało - czerwono, by uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach akcji "Szkoła do Hymnu" odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, a potem rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i zadania związane z naszym krajem. Na koniec uroczystości bawiliśmy się do piosenki "Jesteśmy Polską i Polakiem".

  

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11.10.2019 r.

W przedszkolu z tej okazji odbyło się przedstawienie, na które zaproszeni zostali wszyscy pracownicy przedszkola, a także dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Krasnale  przygotowały na ten dzień piękne przedstawienie. Były wiersze, piosenki, a na koniec taniec, który tak bardzo podobał się wszystkim, że Krasnale bisowały. Wszystko wyszło bardzo dobrze. Po występach nagrodziliśmy ich gromkimi brawami.

      

 

 

 

 

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

11.10.2019r.

Wszystkie  dziewczynki  dzisiaj obchodziły swoje święto. Chłopcy przygotowali krótki program artystyczny dla swoich koleżanek (piosenki i wiersze oraz tańce). Wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy tańcu „Karuzela”. Na koniec chłopcy swoim koleżankom złożyli życzenia i zaśpiewali „Sto lat”, a następnie wręczyli upominki. Potem już wspólnie dzieci zasiadły do poczęstunku.

   

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

30.09.2019 r.

Dnia 30.09.2019 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do naszego przedszkola przyszli goście - starsi uczniowie z Zespołu Szkół w Kietrzu z opiekunem P. Beatą Rzeczkowską - Znamirowską. Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom dwa utwory. Pierwszy "Lokomotywa" Juliana Tuwima oraz drugi "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy. Dzieci były zachwycone i rozbawione. Dziękujemy!

  

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019 r.

Dzisiaj w naszej grupie mieliśmy święto – Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaprosiły chłopców na krótki program artystyczny:

  • Piosenki

  • Wierszyki

  • Tańce

Potem były wspólne tańce i zabawy.

Następnie dziewczynki zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły chłopcom drobne upominki i balony. Na koniec udaliśmy się wspólnie na poczęstunek.

  

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2019 r.

Dnia 20 września - obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Przedszkolaki czarują lepszy świat”. Przedszkolaki przebrane za wróżki i czarodziejów wspólnie z wychowawcami spotkali się na świetlicy. Cała uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez przedszkolaki "Hymnu przedszkolaka" po którym oglądaliśmy pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu Czarodzieja Mario, czarować równiez poamagały dzieci. Następną niespodzianką był wielki, kolorowoy i smaczny tort. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnymi zabawami i tańcami. Każdy przedszkolak otrzymał również drobny upminek.

  

 

 

 

 

Z OKAZJI ROZPOCZYNAJĄCEGO SIĘ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU.

ŻYCZYMY RADOŚCI, MIŁEJ ZABAWY I WIELU SUKCESÓW

 

 

 

Rok szkolny 2018/2019

Witamy w najmłodszej grupie przedszkolnej "Słoneczkach"!!!

Nasza grupa liczy 15 osób: 7 dziewczynek i 8 chłopców.

Chodzimy pierwszy rok do przedszkola i trochę trudno nam się przyzwyczaić... ale zaczynamy coraz lepiej się już bawić.

Z dnia na dzień stajemy się bardziej samodzielni i koleżeńscy.

Grupą opiekuje się p. Danusia Macewicz i p. Gosia Babiniec.

 


 

MIKOŁAJOWE PREZENTY

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. W przystrojonej sali czekaliśmy z przygotowanymi piosenkami i zabawami na Świętego Mikołaja. Niektóre "Słoneczka" czekały z szybciej bijącym serduszkiem, bo wiedziały,że nie zawsze zachowywały się jak niebiańskie aniłki. Na twarzach dzieci widać było wielką radość i przejęcie. Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przyniósł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów.  Rozmawiał z dziećmi, pytał czy słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Oczywiście wszystkie dzieciaczki zasłużyły na wspaniałe podarunki. Dziekujemy ci Mikołaju. Dziekujemy wam - pomocnicy Świętego Mikołaja!!!

 


 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "SŁONECZKA"

 

 

Dzień 29 listopada pozostanie na długo w pamięci każdego "Słoneczka" i ich rodziców. Na wspólne zabawy zaprosiliśmy do przedszkola naszych najbliższych - mamusie i tatusiów. Razem śpiewaliśmy przedszkolne piosenki, tańczyliśmy zabawne tańce - wygibańce, wykonywaliśmy wiele zadań i ćwiczeń. Na koniec zajęć dyrektor przedszkola p. Jola uroczyście pasowała wszystkie "Słoneczka" na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiętkę tego wydażenia dzieci otrzymały okolicznościowe kubeczki pełne pyszności i kolorowe dyplomy.

 

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

Światowy Dzień Pluszowego Misia nierozłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pluszowe misiaki sądzisiaj bohatrami wielu bajek i filmów, a w prawie każdym sklepie z zabawkami możemy kupiś pluszowego przyjaciela. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego misiaczka. Wspólnie zmisiami bawiliśmy się, ćwiczyliśmy, odgadywaliśmy zagadki związane z naszymi  pluszowymi przyjacielamii rozmawialiśmy o tym, że do pluszaka można się zawsze przytulić i zdradzić mu swoje najgłębsze sekrety....

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi starsi koledzy z klas zerowych przygotowali piękną akademię okolicznościową, wspólnie śpiewaliśmy Hymn Polski i rozmawialiśmy w grupie , jak ważnym wydażeniem jest dla nas Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 


 

SAŁATKA OWOCOWA

 

 

Dnia 3 października robiliśmy w przedszkolu witaminową pyszną sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce; były jabłka, gruszki, śliwki, banany, mandarynki, a nawet maliny i borówki. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Nie zapomnieliśmy o umyciu rączek, umyciu owoców i założeniu fartuszków. Wszyscy samodzielnie kroiliśmy plastikowymi nożykami owoce i rozmawialiśmy o witaminkowych wartościach zawartych w owocach. Sałatka udała się i smakowała wyśmienicie. Polecamy. Smacznego!!!

 


 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i życiu przedszkola. Równie ważne jest święto chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy "Słoneczka". Dziewczynki złożyły im życzenia, wręczyły upominki, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło też słodkiego upominku dla wszystkich przedszkolaczków.

 

 


 

DZIEN PRZEDSZKOLAKA 

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w tym roku pod hasłem "May Polak - Super Przedszkolak". Wszystkie dzieci ubrani byli w barwy narodowe.  "Słoneczka" miały tego dnia wiele atrakcji: oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt.:"Z innej bajki", zajadaliśmy się przepysznym tortem i świetnie bawiliśmy się w sali i ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 


 

 

PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW

Korzystając u pięknej pogody codzinnie wychodzimy na przedszkolny plac zabaw. Najbardziej lubimy piec babki z piasku i zjeżdżać po zjeżdżalniach.

Wiemy również, jak bezpiecznie wspiąć się na mostki i zakręcić się na ogrodowej karuzeli.

Potrafimy ustawić się już w parach i przy pomocy naszego przyjaciela "węża" pospacerować w okolicach przedszkola.  

  

  

 

 ZABAWY W SALI PRZEDSZKOLNEJ

Chociaż trudno rozstać się nam z mamą, coraz chętniej zaczynamy bawić się w naszej sali.
Wszystko jest tu dla nas nowe! A ile zabawek mamy w "Słoneczkach"!  
Chłopcy najchętniej budują autostrady z klocków, śmigają autkami i zamieniają się w strażaków.
Dziewczynki natomiast preferują spacery po dywanie z laleczkami w wózkach, gotowanie w kąciku kuchennym i układanie puzzli.
Wszyscy bardzo lubimy zabawy z plasteliną i różne układanki przy stoliczkach.