programy, akcje i projekty - Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej "Akademia Aquafresh"

W roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyliśmy już w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej " Akademia Aquafresh".
Przedszkola biorące udział w programie otrzymały pakiety materiałów edukacyjnych, które posłużyły do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.
Pastusie Milki, Billy i Lilly pokazały dzieciom jak należy prawidłowo myć zęby, dlaczego jest to tak istotne i dlaczego cukier jest niezdrowy.
Wzieliśmy udział w konkursie plastycznym "UŚMIECH DZIECKA" - przestawiającą zdrowy i zadbany uśmiech, utrwalającą wiedzę na temat
zasad prawidłowej higieny jamy ustnej i podkreślającą znaczenie zdrowych nawyków oraz zdrowego stylu zycia.