SŁONECZKA

Witamy w najmłodszej grupie przedszkolnej "Słoneczkach"!!!

Nasza grupa liczy 15 osób: 7 dziewczynek i 8 chłopców.

Chodzimy pierwszy rok do przedszkola i trochę trudno nam się przyzwyczaić... ale zaczynamy coraz lepiej się już bawić.

Z dnia na dzień stajemy się bardziej samodzielni i koleżeńscy.

Grupą opiekuje się p. Danusia Macewicz i p. Gosia Babiniec.

MIKOŁAJOWE PREZENTY

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. W przystrojonej sali czekaliśmy z przygotowanymi piosenkami i zabawami na Świętego Mikołaja. Niektóre "Słoneczka" czekały z szybciej bijącym serduszkiem, bo wiedziały,że nie zawsze zachowywały się jak niebiańskie aniłki. Na twarzach dzieci widać było wielką radość i przejęcie. Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przyniósł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów.  Rozmawiał z dziećmi, pytał czy słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Oczywiście wszystkie dzieciaczki zasłużyły na wspaniałe podarunki. Dziekujemy ci Mikołaju. Dziekujemy wam - pomocnicy Świętego Mikołaja!!!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE "SŁONECZKA"

Dzień 29 listopada pozostanie na długo w pamięci każdego "Słoneczka" i ich rodziców. Na wspólne zabawy zaprosiliśmy do przedszkola naszych najbliższych - mamusie i tatusiów. Razem śpiewaliśmy przedszkolne piosenki, tańczyliśmy zabawne tańce - wygibańce, wykonywaliśmy wiele zadań i ćwiczeń. Na koniec zajęć dyrektor przedszkola p. Jola uroczyście pasowała wszystkie "Słoneczka" na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiętkę tego wydażenia dzieci otrzymały okolicznościowe kubeczki pełne pyszności i kolorowe dyplomy.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia nierozłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pluszowe misiaki sądzisiaj bohatrami wielu bajek i filmów, a w prawie każdym sklepie z zabawkami możemy kupiś pluszowego przyjaciela. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego misiaczka. Wspólnie zmisiami bawiliśmy się, ćwiczyliśmy, odgadywaliśmy zagadki związane z naszymi  pluszowymi przyjacielamii rozmawialiśmy o tym, że do pluszaka można się zawsze przytulić i zdradzić mu swoje najgłębsze sekrety....

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi starsi koledzy z klas zerowych przygotowali piękną akademię okolicznościową, wspólnie śpiewaliśmy Hymn Polski i rozmawialiśmy w grupie , jak ważnym wydażeniem jest dla nas Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

SAŁATKA OWOCOWA

Dnia 3 października robiliśmy w przedszkolu witaminową pyszną sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce; były jabłka, gruszki, śliwki, banany, mandarynki, a nawet maliny i borówki. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Nie zapomnieliśmy o umyciu rączek, umyciu owoców i założeniu fartuszków. Wszyscy samodzielnie kroiliśmy plastikowymi nożykami owoce i rozmawialiśmy o witaminkowych wartościach zawartych w owocach. Sałatka udała się i smakowała wyśmienicie. Polecamy. Smacznego!!!

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i życiu przedszkola. Równie ważne jest święto chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy "Słoneczka". Dziewczynki złożyły im życzenia, wręczyły upominki, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło też słodkiego upominku dla wszystkich przedszkolaczków.

DZIEN PRZEDSZKOLAKA

W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w tym roku pod hasłem "May Polak - Super Przedszkolak". Wszystkie dzieci ubrani byli w barwy narodowe.  "Słoneczka" miały tego dnia wiele atrakcji: oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt.:"Z innej bajki", zajadaliśmy się przepysznym tortem i świetnie bawiliśmy się w sali i ogrodzie przedszkolnym.

PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW

Korzystając u pięknej pogody codzinnie wychodzimy na przedszkolny plac zabaw. Najbardziej lubimy piec babki z piasku i zjeżdżać po zjeżdżalniach.

Wiemy również, jak bezpiecznie wspiąć się na mostki i zakręcić się na ogrodowej karuzeli.

Potrafimy ustawić się już w parach i przy pomocy naszego przyjaciela "węża" pospacerować w okolicach przedszkola.

ZABAWY W SALI PRZEDSZKOLNEJ

Chociaż trudno rozstać się nam z mamą, coraz chętniej zaczynamy bawić się w naszej sali.
Wszystko jest tu dla nas nowe! A ile zabawek mamy w "Słoneczkach"!
Chłopcy najchętniej budują autostrady z klocków, śmigają autkami i zamieniają się w strażaków.
Dziewczynki natomiast preferują spacery po dywanie z laleczkami w wózkach, gotowanie w kąciku kuchennym i układanie puzzli.
Wszyscy bardzo lubimy zabawy z plasteliną i różne układanki przy stoliczkach.

163.mp4