aktualności - Teatrzyk "Z muzyką wśród zwierząt"

Teatrzyk „Z muzyką wśród zwierząt: „To spektakl, w którym główną rolę odgrywa muzyka. Najmłodsi mogą usłyszeć wybrzmiewające melodie harmonijki ustnej na żywo, śpiewającego aktora z akompaniamentem gitary akustycznej jak także wcielić się w rolę członków zespołu muzycznego i za pomocą bębenka, tamburyna, grzechotek stworzyć wspólną piosenkę. Widzowie poznają w trakcie spektaklu co to jest gama, a wszystkiemu towarzyszą lekkie i przyjemne melodie.

Nasze przedstawienie to historia jaskiniowca zamieszkującego krainę deszczu. Podczas swojej wędrówki w poszukiwaniu słońca poznaję wesołą, figlarną małpkę, która zamiast pomóc jaskiniowcowi woli psocić. Na pomoc jaskiniowcowi przychodzi sowa, która twierdzi, że krainę słońca może odnaleźć tylko zwierzę potrafiące ładnie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie. Główny bohater postanawia nauczyć małpkę grać na gitarze jednak aby ją zdobyć muszą przechytrzyć niebezpiecznego lwa. Dzięki małpce oraz pomocy dzięki udaje mu się szczęśliwie dokończyć swoją podróż. Pełne humoru przygody sprawiają, że najmłodsi uczą się na czym polega współpraca, dlaczego należy rozwijać swoje talenty i że nie warto się poddawać” (ze strony teatru Blaszany bębenek).

Do naszego przedszkola aktorzy z przedstawieniem dotarli 24.03.2017 r. Dzieciom bardzo się podobało, czynnie uczestniczyli w przedstawieniu, a wesołe piosenki zachęcały do klaskania i tańczenia.

Galeria zdjęć


zobacz również: