aktualności - Przedszkolaki jak pierwszaki

10 maja 2017 r., dzieci z grupy 0 „a” - w ramach realizowanego programu adaptacyjnego „Przedszkolaki jak pierwszaki”, którego celem jest bezstresowa adaptacja dzieci do nauki w szkole, - miały okazję obserwować lekcję klasy III „a”.

Dzięki uprzejmości wychowawcy klasy III Pani mgr Dorocie Piasnej oraz gościnności trzecioklasistów (po wcześniejszych odwiedzinach w klasie I i II) zerówkowicze mieli tym razem okazję poczuć atmosferę panującą w III klasie szkoły podstawowej.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących tematyki krajoznawczej, a dokładnie Warszawy i jej okolic. Nasi zerówkowicze aktywnie uczestniczyli w zajęciach: grzecznie zachowywali się na lekcji oraz prawidłowo odpowiadali na zadawane im pytania.

Przedszkolaki na zajęciach czuły się bardzo swobodnie, były twórcze, radosne i zadowolone, dlatego też śmiało możemy powiedzieć, iż za cztery miesiące gdy rozlegnie się pierwszy dzwonek spokojnie przekroczą szkolny próg.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wychowawczyni klasy III „a” oraz starszym kolegom za 45 min wspaniałej lekcji.

zobacz również: