aktualności - Przedszkolaki w bibliotece

Już od kilku dni rozmawialiśmy na temat książek: czy są one potrzebne, a jeśli tak to po co? Na zajęciach oglądaliśmy wybrane pozycje literatury dziecięcej, zwracaliśmy uwagę na piękne ilustracje, obrazki.

Słuchaliśmy czytanych przez wychowawców opowiadań, bajek i baśni z odpowiednią intonacją i natężeniem głosu; zwracaliśmy uwagę na piękno języka polskiego, a także wymienialiśmy  tytuły swoich ulubionych bajek i czasopism. Wiemy o konieczności szanowania książek, rozpoznajemy i nazywamy baśniowych bohaterów, a na zajęciach plastycznych tworzyliśmy własną książeczkę, rysując przygody biedroneczki. Braliśmy również udział w konkursie „Ulubiona bajka”.

A dzisiaj tj. 06.06.2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki, gdzie można wypożyczyć różne książki. Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, pozwiedzaliśmy bibliotekę, pooglądaliśmy niektóre książki, a uczniowie gimnazjum przeczytali nam dwa piękne opowiadania: „O Wróbelku Elemelku” oraz „Przygoda jeżyka”. Po wysłuchaniu opowiadań odpowiadaliśmy na pytania, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi dostawaliśmy nagrodę – naklejkę. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Skaczące nutki” wręczyliśmy Paniom wykonaną przez nas laurkę, podziękowaliśmy i wróciliśmy do przedszkola.

Galeria zdjęć


zobacz również: