aktualności - Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy w Gliwicach

Dnia 11.01.2018 r. grupy 0a i 0b wybrały się na jednodniową, autokarową wycieczkę do Gliwic, do Centrum nauki i Zabawy „Eugeniusz”. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Do każdej grupy dołączył animator i zaczęły się zabawy, doświadczenia, eksperymentowanie. Zaczęliśmy od strefy ILUZJI, tutaj główną „rolę” grały lustra, duże, średnie i malutkie. Następnie przeszliśmy do strefy ZMYSŁY, gdzie za pomocą naszych zmysłów: wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem rozwiązywaliśmy różne łamigłówki i zadania. W Strefie KOSMOS słuchaliśmy odgłosów planet. Natomiast w strefie ŚWIATŁA (a raczej jego braku, bo w pomieszczeniu było ciemno) bawiliśmy się „elektrycznymi” kulami, poznawaliśmy kolory pochodne, a także rysowaliśmy po piasku na podświetlonej płycie. Później przeszliśmy do KĄCIKA ZABAW, gdzie układaliśmy tunele z piankowych makaronów, wykonywaliśmy własne tory dla metalowych i plastikowych piłeczek, pokonywaliśmy labirynty, a także bawiliśmy się tablicami sensorycznymi. Graliśmy w dużą grę dydaktyczną, a pionkami byli Julia i Szymon. Układaliśmy duże, magnetyczne puzzle oraz rozwiązywaliśmy krzyżówkę. I już na koniec przeszliśmy do strefy ENERGIA i za pomocą jazdy na rowerze wytwarzaliśmy prąd (gdy dzieci jechały na rowerze zaczęły świecić żarówki), pokonywaliśmy labirynt zręcznościowy, aż w końcu chętne dzieci podchodziły do naelektryzowanej kuli i już po chwili ich włosy podnosiły się.

Galeria zdjęć


zobacz również: