aktualności - Konkurs dla dzieci młodszych "ULUBIONE BAJKI"

"Bajka różne ma imiona, różną nosi postać. Lecz jest zawsze roztańczona, barwna i radosna.

Gości w sercach wszystkich dzieci, łzy na uśmiech zmienia. I słoneczkiem jasnym świeci w najskrytszych marzeniach".

Baśnie są najczęściej pierwszą książką czytaną dzieciom przez rodziców.

24 lutego 2017r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs dla dzieci młodszych " ULUBIONE BAJKI''.

"MISIE" i "SŁONECZKA" zaprezentowały swoją wiedzę na temat baśni i bajek. Celem konkursu było:

• dzielenie się swoją wiedzą na temat tresci bajek i ich bohaterów
  • rozbudzenie zainteresowań książką i słowem czytanym
  • rozpoznawanie bajkowych bohaterów
  • przeżywanie pozytywnych emocji związanych z dziecięcą wrażliwością

Do wykonania dzieci miały różnorodne zadania. W " zaczrowanych workach" znajdowały się różne przedmioty, dzieci odgadywały z jakich są bajek.'' Zgaduj zgadula''- to słowne zagadki o bajkach. Dzieci także układały bajkowe puzzle, rozpoznawały bajkowych bohaterów na ilustracjach itp. Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Baba Jaga poczęstowała słodką niespodzianką małych przedszkolaków.