aktualności - Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 27.04.2018 r. w świetlicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kietrzu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków z rocznika 2011 i 2012 Do konkursu zgłosiły się wszystkie przedszkola z naszej gminy. Na konkurs przybyli również nasi goście Burmistrz Miasta Kietrza Pan Krzysztof Łobos oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kietrzu Pani Barbara Jabłońska. Wszystkie dzieci z przejęciem i pasją recytowały przygotowane wiersze. Zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Heleny Bechlerowej i inne. Przedstawiane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho.

Jury w składzie:

1. Barbara Jabłońska dyrektor ZSP w Kietrzu
  2. Karolina Sykuła Urząd Miejski w Kietrzu
  3. Marzena Pawęska Miejsko – Gminna Publiczna Biblioteka w Kietrzu
  4. Beata Konopacka Biblioteka ZSP w Kietrzu

wyłoniło zwycięzców:

I miejsce

- Kuśnierska Maja Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. M. Konopnickiej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Nasiedlu

- Tuszyńska Weronika Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym Stowarzyszenia Aktywna Społeczność Dzierżysławia

- Kwiatkowski Karol Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kietrzu grupa Krasnale

- Sobola Julia Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kietrzu grupa 0a

III miejsce