aktualności - Ratownik medyczny w przedszkolu

26 września gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny-Pan Łukasz Krzysztofek, tata Pawełka z grupy ,,Krasnale". Wyjasnił dzieciom na czym polega jego praca. Pokazał jak należy prawidłowo zchować się w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci pod okiem ratownika ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała (pozycja boczna ustalona).

Przedszkolaki uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak  należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz przypomniały sobie nuery telefonów alarmowych. Na zakończenie dzieci miały możliwość obejrzenia wnętrza karetki pogotowia ratunkowego.  Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za przybycie do naszgo przedszkola. To była dla nas cenna lekcja życia.

Galeria zdjęć


zobacz również: